Gdynia

Prawa miejskie od 1926 roku

Miasto pełne atrakcji

o mieście

miasto Gdynia

Miasto Gdynia liczy sobie około 250 tys. i jest jednym z dynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce. Wyraz temu dają mieszkańcy, którzy w 41% są zadowoleni z tego, że mieszkają w tym mieście – to najwyższy wskaźnik w Polsce . Rozwój miasta to zarówno inwestycje biznesowe jak i szereg imprez kulturalno – rozrywkowych. Gdynia to miejscowość typowo turystyczna. Największą atrakcją są dwie plaże położone bezpośrednio w sąsiedztwie mieszkania w Gdyni Centrum . Na plaże prowadzi promenada – Bulwar Nadmorski wzdłuż którego biegnie ścieżka rowerowa (idealna także dla rolkarzy). Z plaży w Redłowie wzdłuż morza można przejść do Sopotu, a nawet do Gdańska, przy okazji korzystając z uroków wakacji nad morzem.

Gdynia jest miastem niezwykłym, zbudowanym z marzenia – o morzu, o wolnym dostępie do świata, o dobrobycie.

wybierz dla siebie

Atrakcje

Bulwar nadmorski

Najpopularniejszy trakt spacerowy

Ma 1, 5 km długości, jest ulubionym miejscem spacerów i wycieczek rowerowych. Historia Bulwaru Nadmorskiego sięga dwudziestolecia międzywojennego kiedy to powstała piaszczysta ścieżka na nasypie, która w kolejnych ulegała licznym przebudową by ostateczny kształt nabrać w 1969 roku. W bezpośrednim sąsiedztwie bulwaru znajduje się plaża i kąpielisko miejskie.

Skwer Kościuszki

Wyjątkowe miejsce

Ulubione miejsce spacerów mieszkańców Gdyni oraz Turystów, prawdziwe serce Gdyni. To tu cumują Dar Pomorza i ORP Błyskawica, swoje przystanie mają statki białej floty. Tu znajdują się Gdyńskie kluby i restauracje i dyskoteki.

ORP Błyskawica

unikalny zabytek

To obecnie najstarszy zachowany na świecie niszczyciel i jeden z niewielu okrętów zachowanych na świecie, które brały udział w drugiej Wojnie Światowej. Okręt o pięknej linii, jeden z najnowocześniejszych na świecie w tamtym okresie, został zbudowany na przełomie 35/36 roku w Wielkiej Brytanii dla Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej. Od początku służby Błyskawicy jako muzeum odwiedziło ja już ponad 6 mln ludzi.

Rejsy turystyczne

Nietypowa atrakcja

Oprócz Tramwaju Wodnego ze w lato ze Skweru Kościuszki uruchamiane są rejsy wycieczkowe po Zatoce Gdańskiej, Porcie Gdyńskim oraz Wojenny. Istnieje możliwość popłynięcia do Bałtijska w Obwodzie Kaliningradzkim.

Marina Gdynia

W samym centrum miasta

Marina Gdynia to największa i najnowocześniejsza przystań jachtowa w Polsce. Przystań położona jest obok Skweru Kościuszki, jest baza dla przeróżnych imprez żeglarskich. Osoby posiadające patent mogą wyczarterować jacht a osoby, które jeszcze go nie posiadają mogą skorzystać z oferty jednej ze szkół żeglarskich.

Biała Fregata – Dar Pomorza

pływająca historia

Zwiedź Białą Fregatę – trzymasztowy żaglowiec szkolny zbudowany w 1909 roku w Hamburgu przez stocznię „Blohm und Voss”, zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 roku dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Statek na którym wyszkoliło się wielu znakomitych polskich kapitanów i oficerów.

Molo w Orłowie

W spokojnej dzielnicy

Pierwsze molo w Orłowie wybudowano w 1934 Powstało w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, przy użyciu najprostszych technik. Miało 430 metrów długości i było przystosowane do cumowania statków białej floty. Zimą 1949 potężny sztorm zdewastował ponad połowę konstrukcji. W 1953 odremontowano pozostałą część mola. Obecnie ma ono 180 m.

Promy do Szwecji

wycieczka po morzu

Będąc w Gdyni możesz skorzystać z oferty Stena Line i wybrać się
jednodniową wycieczkę autokarową do Szwecji lub spędzić weekend na morzu. Promy Stena Line wypływają codziennie z Gdyńskiego Terminala Promowego.

Muzeum Miasta Gdyni

historia

Głównym celem Muzeum jest dokumentowanie i popularyzacja informacji o historii i współczesności Gdyni.
Celem placówki jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie obiektów związanych z historią i współczesnością miasta. Muzeum zgromadziło dotychczas w Dziale Dokumentacji Historii Miasta i Dziale Sztuki ponad 50 tysięcy obiektów.

Akwarium Gdyńskie

jedyna taka atrakcja

Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Dodatkowo ekspozycja edukacyjna dla najmłodszych.

Centrum Nauki Eksperyment

edukacja

Połącz naukę z zabawą w atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu na interaktywnych wystawach. Ekspozycja podzielona jest na 4 strefy tematyczne Hydroświat – zgłębia tajemnice podwodnego świata, Drzewo Życia – wystawę skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, Niewidoczne Siły – pokazującą fizykę wszechświata bez uciekania się do wzorów oraz Akcja Człowiek – prezentujących wyprawę w głąb ludzkiego ciała.

Muzeum Emigracji -Dworzec Morski

historia

To jedyne miejsce w Polsce gdzie historia emigracja została
opowiedziana u swych źródeł. Muzeum aktualnie istnieje tylko w wersji wirtualnej jednak całkiem fizyczna jest jego siedziba , w której trwa właśnie adaptacja na cele muzealne. Muzem Emigracji będzie zlokalizowane w Budynku historycznego Dworca Morskiego położonym przy Nabrzeżu Francuskim skąd wypływały znane każdemu polakowi transatlantyki Stefan Batory, Batory, Piłsudski. W sezonie letnim nabrzeże jest miejscem cumowania pasażerskich statków turystycznych.

Muzeum Marynarki Wojennej

historia

W tym miejscu poznasz historię Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej oraz dzieje Polski morskiej od chwili jej powstania. Bogate zbiory muzeum i duża ekspozycja plenerowa obejmująca kuter Batory, pojazdy, samoloty i śmigłowce jest nie lada gradka dla entuzjastów historii.

Tramwaj Wodny

transport wodny

W sezonie letnim ze Skweru Kościuszki w Gdyni odpływają tramwaje wodne, którymi można dostać się na Hel do Sopotu lub na Westerplatte.

Kamienna Góra

Punkt widokowy

Punkt Widokowy zlokalizowany w najmniejszej i najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Gdyni – Kamiennej Górze na wysokości 52 metrów. Ze zlokalizowanej tam platformy widokowej rozciąga się widok na Skwer Kościuszki, Zatokę Gdańską, port jachtowy, Port Gdynia

Adventure Park Kolibki

atrakcje sportowe

Niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi. Stworzone przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu. Wśród atrakcji: parki linowy, strzelnica pneumatyczna, tor quadów, paintball, strzelanie z łuku, ściana wspinaczkowa i wiele innych.

Zarezerwuj apartament dla siebie

Zobacz resztę apartamentów